Na czym polega ozonowanie dywanu i jakie daje korzyści?
Dywany spotkać można w wielu pomieszczeniach. W domach jest to choćby salon, sypialnia, czy pokój dziecięcy. Dywany znajdują swoje zastosowanie także w przedszkolach, a nawet biurach. Jest to na pewno estetycznie prezentujący się element dekoracyjny. Dywany spełniają także funkcje praktyczne. Mowa tu m.in. o to, że znakomicie tłumią hałas oraz oddzielają stopy od zimnej podłogi. Aby jednak móc cieszyć się z zalet dywanu, należy odpowiednio zadbać o jego czystość. Szczególnie ważne jest pozbycie się roztoczy, baterii, czy różnych wirusów. Niestety często samo odkurzanie nie wystarcza. Rozwiązaniem jest ozonowanie dywanu. Na czym ta metoda polega?
Dla kogo ozonowanie dywanu?
Z usługi ozonowania dywanów skorzystać warto przede wszystkim w przypadku pomieszczeń, w których przebywają dzieci oraz alergicy. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, w przebywają zwierzęta. W takich przypadkach ozonowanie dywanów powinno być stałą praktyką. Z takiej usługi na pewno korzystać powinny żłobki, przedszkola, czy kluby dziecięce. W tych miejscach bowiem dzieci często dotykają dywanu nie tylko stopami, ale i rękoma. W ten sposób różne bakterie i wirusy mogą przenosić się dość szybko. Ozonowanie skutecznie usuwa także nieprzyjemne zapachy. Warto zatem skorzystać z tej usługi choćby po remoncie pomieszczenia, w którym znajduje się dywan bądź np. po zalaniu.
Na czym polega ozonowanie dywanu?
Ozonowanie dywanów to zabieg pozwalający na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, a także wirusów, roztoczy, bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Co ważne, jest to ekologiczna i całkowicie bezpieczna metoda dezynfekcji. Oczywiście poza tym jest to metoda niezwykle skuteczna. Wystarczy wskazać tu na fakt, że ozon jest o wiele skuteczniejszy i szybszy pod tym względem w porównaniu z chlorem. W trakcie stosowania tej metody ozon dostaje się do nawet najgłębszych warstw dywanu. Dlatego metoda ta tak świetnie radzi w usuwaniu wszelkiego rodzaju szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Warto tu dodać, że ozon nie tylko je usuwa, ale zapobiega także ich osiadaniu. Wspomniano, że jest to metoda bezpieczna. Wynika to z tego, że ozon nie pozostawia po sobie żadnych szkodliwych substancji czy odpadów. Jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.
Jak przebiega proces ozonowania dywanu?
Ozonowanie dywanu zawsze przeprowadzane powinno być przez doświadczoną w tym zakręcie firmę. Dobrym przykładem może być tu choćby firma Damat. Powinien być to również element całego procesu czyszczenia dywanu. W pierwszej kolejności z dywanu usunąć należy wszelkie plamy, a następnie go dobrze wysuszyć. Następnie dywan umieszczany jest w specjalnej komorze. W niej w wyniku działania ozonu w wysokim stężeniu usuwane są wszelkie szkodliwe mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy. Cały proces trwa najczęściej od 30 do 60 minut. Co ważne, po odbiorze dywanu z pralni można go od razu rozłożyć i użytkować.
Ozonowanie to skuteczna metoda usuwania roztoczy, bakterii i wirusów z dywanu. Świetnie razi sobie także z nieprzyjemnymi zapachami. Dlatego warto z niej korzystać cyklicznie.
Tekst powstał przy współpracy z firmą DAMAT S.C. – Pralnie dywanów Warszawa