Fotoodmładzanie – na czym polega ten zabieg?
Fotoodmładzanie to zabieg, któremu poddaje się wiele osób w celu zahamowania procesu starzenia się skóry. Można przywrócić jej dawny blask oraz młody wygląd.
Na czym polega fotoodmładzanie?
Zabieg polega na naświetlanie skóry światłem mającym dopasowaną do potrzeb energię. Gdy tkanki rozgrzewają się, dochodzi do ich regeneracji. Światło wnika w najgłębsze struktury skóry, jest również pochłaniane przez melaninę. To sprawia, że uruchomieniu ulega wiele procesów gwarantujących skuteczną odbudowę naskórka.
Zabieg fotoodmładzania jest podstawowym w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Można z niego skorzystać w każdym wieku, aby przeciwdziałać oznakom starzenia oraz usunąć już widoczne zmarszczki.
Jak przygotować się do zabiegu fotoodmładzania?
24 godziny przed planowanym zabiegiem nie należy spożywać alkoholu oraz innych używek. Nie przeprowadza się żadnych działań z użyciem światła, jeżeli skóra pacjentki jest świeżo opalona. Zalecane jest wstrzymanie się od opalania w każdej formie, także od stosowania samoopalaczy i kremów brązujących, na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Może to spowodować osiągnięcie efektu odwrotnego do zamierzonego, czyli powstanie przebarwień oraz trwałych zmian na skórze.
Pacjentka proszona jest, aby w dzień przeprowadzania zabiegu nie nakładać na skórę twarzy żadnych kosmetyków i preparatów, w których składzie znajduje się alkohol.
Dlaczego warto zdecydować się na fotoodmładzanie?
Zabieg fotoodmładzania wykonuje się u kobiet od 25 roku życia. Pozwala na usunięcie pierwszych oznak starzenia, spłyceniu ulegają pierwsze zmarszczki, a dodatkowo następuje dogłębna regeneracja skóry. Dodatkowym atutem zabiegu jest likwidacja rozszerzonych porów i przebarwień. Pacjentki, jako korzyść wskazują również szybkie osiągnięcie efektów widocznych gołym okiem.
Fotoodmładzanie zapewnia bezpieczne uzyskanie młodego, pozbawionego zmarszczek wyglądu. Skóra po zabiegu jest jędrna, odżywiona, pełna blasku. Dzięki temu zabiegowi można skutecznie zatrzymać czas. Wymagane jest regularne jego powtarzanie, dla utrzymania zadowalających efektów. Najczęściej zalecana jest seria 3-5 zabiegów, w zależności od stanu skóry. Zabieg należy powtarzać co 3-5 tygodni.
Fotoodmładzanie – przeciwwskazania
Nie każdy może zdecydować się na zabieg fotoodmładzania. Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim nieodpowiedni stan zdrowia. Fotoodmładzanie nie jest wykonywane u osób, u których zdiagnozowane zostały:
- cukrzyca,
- nowotwory,
- stany zapalne skóry.
W trakcie wywiadu ze specjalistą, należy poinformować o posiadanych alergiach oraz regularnie przyjmowanych lekach.
Należy również pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.
Fotoodmładzanie – podsumowanie
Każdy chciałby zatrzymać proces starzenia skóry, pozbyć się zmarszczek. Współczesna medycyna estetyczna znalazła sposoby, aby zrobić to dobrze i bezpiecznie. Fotoodmładzanie to zabieg, dzięki któremu można uzyskać zdrową, estetyczną i pięknie wyglądającą skórę bez niedoskonałości.